Pinterest • The world’s catalogue of ideas

Explore Bir Üyesi, In Bir and more!

Park Sun-young (박선영 Hangul) 12 Ağustos 1993 tarihinde doğmuş Güney Koreli şarkıcı, dansçı ve modeldir, onun sahnelerde bilinen adı Luna (Hangul: 루나)' dır. Onun Güney Kore SM Eğlence ve Japon Avex Trax gruparının adları altında beş kişilik kız grubu f(x)'in bir üyesi olduğunu bilmekteyiz.

Film Müzikleri Luna çeşitli dramalar için OSTs parçası kaydetti. Luna ve Krystal ile 'Zor Ama Kolay' adlı televizyon dizisi için Lee Pyung Kang mziğine katkıda bulundu. 23 Aralık 201o tarihinde, Luna ve Super Junior üyesi Yesung KBS Başkanı'nın ikinci orjinal film müziği özelliğiyle 'Ve Seni Seviyorum' için bir düet yaptılar, ad konusunda serbest bırakılmışlardı.

Kariyer Hayatı Luna SBS adlı bir televizyon kanalında ''Turth Oyun' programını izledikten sonra, 2006 yılında Güney Kore merkezli bir eğlence ajansı olan SM Eğlence şirketinde çalışır. Üç yıl eğitim aldıktan sonra o ajans adına çalışan bir pop idol kız grubu olan f(x)'in bir üyesi olur. 1 Eylül 2009 tarihinde f(x) tek kişi ile çekilen "La Cha Ta" ("LA cha TA" stilize) yayınlanır.