Pinterest • The world’s catalogue of ideas

Explore Oriflame Free, Маскара Oriflame and more!

Орифлејм Бјути Волуменозна маскара #oriflame code: 12404 ... Формулирана со 100% природна гума од акација и мешавина од восоци, оваа маскара обезбедува долготраен волумен на трепките. Иновативната четкичка обезбедува двојно поголем и долготраен волумен со само едно нанесување. 8 ml.

Волјум Билд Маскара #oriflame code: 26198 ( bleck) 26199(prune)... ВолуФлекс формула и мега четка за совршени трепки преку целиот ден. Флексибилна уште од првата апликација обезбедува бескраен волумен без грутчиња и размачкување. 8 ml

Орифлејм Бјути Маскара за погусти трепки #oriflame code 10782(bleck) 10784(prune) ... Револуционерна маскара за впечатлив изглед на трепките. Со иновативна 3D четкичка која не создава грутчиња и ги прави трепките подолги и погусти. Ултрапигментирана формула збогатена со оризово и маслиново масло за регенерирање. 8 ml

Свидиш Спа Масло за коса и тело #oriflame code 18765 ... Повеќенаменско масло кое може да се користи за масажа на тело, хидратација на кожа, за капење или третман пред шампонирање на сува коса. Содржи богат Хидракеар+ комплекс, антиоксиданти, тоник масло од ѓумбир, потхранувачко масло од кокос, витамин Е и масло од сладок бадем. 150 ml

Oрифлејм Бјути Водоотпорна маскара #oriflame code: 15027 ... Водоотпорна маскара која ги дефинира, издолжува, одвојува и волуменизира трепките. Специјален комплекс кој не создава грутчиња. 8 ml

Хипер Стреч Маскара за издолжување на трепките #oriflame code: 24306(bleck) 24307(prune) ... Нашата најнова иновација - моментна максимална должина со стимулирачки Про- Лонг комплекс™ кој го надополнува природниот циклус на растење на трепките. Поттикнувајте го растот на трепките - секој ден. 8 ml

The Mother's Day Boutique is Here. Get FREE shipping (continental U.S., direct deliveries only) from 4/10-4/12 on orders of $25.00 or more with Code: MDAY25 #avon #MothersDay #avonrep

Because life is full of all kinds of messes, you need all kinds of ways to make them go away. Whether the mess is on your clothes, on the floor, on the dishes, or on the counter, the Legacy of Clean® Intro Bundle has just what you need to do the job.

Anew Clinical Overnight Hydration Mask