Explore Posna Hrana and more!

Posna Hrana

Зеленчуков намаз

Зеленчуков намаз

Изгледот на овие посни ќофтиња од компири и ориз, сигурно ќе ве примами при првата прилика да ги направите и да ги вкусите заедно со семејството.

Посни ќофтиња од компири и ориз

Изгледот на овие посни ќофтиња од компири и ориз, сигурно ќе ве примами при првата прилика да ги направите и да ги вкусите заедно со семејството.

Posna nepečena torta sa Plazma keksom i orasima

Posna nepečena torta sa Plazma keksom i orasima

Sastojci za posni zlatiborski kačamak:  200 g belog kukuruznog brašna, 100 g heljdinog brašna, 2 veze samoniklog zelja, 150 g spanaća, kašičica začina, kašika marinade (beli luk i peršun u ulju), kašičica svežeg vlašca (ili suvog ako nema svežeg), so, biber, ulje.

Sastojci za posni zlatiborski kačamak: 200 g belog kukuruznog brašna, 100 g heljdinog brašna, 2 veze samoniklog zelja, 150 g spanaća, kašičica začina, kašika marinade (beli luk i peršun u ulju), kašičica svežeg vlašca (ili suvog ako nema svežeg), so, biber, ulje.

Оваа посна крем супа со лук спаѓа во групата на едноставни јадења кои претставуваа лесен оброк, па да ја пробаме! Вкусна и лесна!

Посна крем супа со лук

Оваа посна крем супа со лук спаѓа во групата на едноставни јадења кои претставуваа лесен оброк, па да ја пробаме! Вкусна и лесна!

Зеленчуков намаз со сончоглед и компири (посно)

Зеленчуков намаз со сончоглед и компири (посно)

Намаз од авокадо - Гвакамоле (посно)

Намаз од авокадо - Гвакамоле (посно)

Макало со кромид и печурки (посно)

Макало со кромид и печурки (посно)

Pinterest
Search