Pinterest • The world’s catalogue of ideas

pre-decimal coinage - Google Image Result for http://www.woodlands-junior.kent.sch.uk/customs/questions/money/images/coins.jpg

139
6

British coins…

468
182
9

Pre 1971 Money. Money was divided into pounds (£) shillings (s. or /-) and pennies (d.). Thus, 4 pounds, eight shillings and fourpence would be written as £4/8/4d. or £4-8-4d.

418
23

Mystery of 1933 penny: Britain's rarest coin valued at £80,000 offered on eBay then suddenly withdrawn

The Happy Coin of Cos Cob, Greenwich, COnnecticut strives to keeps its clients as happy as possible with their purchases by providing the best procucts at the best price online of local,.

64
6

Manifest Prosper: Increasing Income by believing and Feeling money is increasing.. that is the way to do it - feel as if it is and the universe will match u!

126
17

Energia je mena Univerza

Energia je mena Univerza. Kupuješ si istý zážitok tým, že niečomu “platíš” svojou pozornosťou. Takže ak dovolíš svojmu vedomiu, aby sa sústredilo na niekoho alebo niečo, čo ťa rozčuľuje, odovzdávaš tomu svoju energiu a tá ti vracia zážitok rozčuľovania sa. Vyberaj si, na čo sa sústredíš, pretože tvoja pozornosť tomu dodáva energiu a udržiava to pri živote – a to nielen v tvojom príbehu, ale aj vo vedomí celku.

241
49
1